Každý si může splnit svůj sen. Ten můj začal trochu netradičně..

Narodil jsem se v Krkonoších v krásném městě Vrchlabí 3. listopadu 1990. Po gymnáziu Jaroslava Heyrovského a studiu na Lewis Palmer Highschool v Coloradu (USA) jsem se rozhodl pokračovat v tradici své rodiny a nastoupit na CVUT fakultu stavební, kterou jsem dokončil v roce 2019 a mým hlavním zaměřením byly ocelové dopravní konstrukce a kompozitní materiály.

Již od dětství mě ale přitahovala letadla...

Před pár lety byste mě našli ve sportovních oddílech plavání (tým Bohemians A), alpského lyžování (SK Studenec), volejbalu (tým Vyšehrad A) či bojového umění – Kendo. Mé srdce mě ale táhlo do oblak…

Svůj dětský sen o létání jsem si začal plnit teprve po ukončení alpského lyžování v roce 2015.

Reprezentace..

V současnosti jsem členem reprezentace České republiky v motorové i bezmotorové akrobacii. Z časových a finančních důvodů je mým cílem pokračovat prozatím jen v motorové akrobacii a vyhrát mistrovství světa v nejvyšší kategorii Unlimited, tím zaujmout a dostat se do závodu Red Bull Air Race, který se snad jednou vrátí ;).

Velice rád bych upozornil společnost na tento druh sportu a motivoval mladé lidi v České republice k létání, které má u nás dlouholetou tradici. Mými vzory jsou Martin Šonka, Petr Kopfstein, Petr Jirmus a Chuck Yeager.

Letecká akrobacie není jen o samotném létání, vyžaduje složitou fyzickou přípravu, maximální koncentraci a myšlenkové soustředění na detaily. V době IT technologií bývá obtížnější najít konkrétní směr a činnost, která souvisí s rychlým rozhodováním v daný okamžik, který je navíc ovlivněn fyzickou zátěží, řádem v životě a každodenní prací na sobě. Právě všechny tyto aspekty splňuje akrobacie, a proto tento sport se mi zdá jako dokonalý nástroj pro seberozvoj. Platí zde však jednou velké moudro, kde bych citoval dalšího výborného letce a trenéra Richarda Ponížila.

„SPR – Skromnost, pokora, respekt!“

Kontakt

Napište mi!

    Nákupní košík